Cyklotrasa A41

  • Délka:3,5 km
  • Terén:větší kopce
  • Povrch:asfalt, prašné cesty
  • Oblasti:Praha 4
  • Aktualizace:12.9.2008
  • Poslat připomínku

TRASA

Záběhlice - Chodovec - Háje

Reklama

POPIS

Cyklotrasa A41 spojuje Záběhlice s Jižním Městem. Směrem od Záběhlického zámečku trasa stoupá polní cestou k sídlišti Na Chodovci a dále již vede po ulicích Jižního Města na Praze 11.

Trasa podrobně

Naši cestu začneme u potoka Botič u Záběhlického zámečku. V prvním úseku pojedeme dle popisu, značky v terénu nenaleznete. Od Záběhlického zámečku se vydáme ulicí U záběhlického zámku směrem ke Spořilovu. Po levé ruce sledujeme zeď zámecké obory a na první křižovatce se vydáme doleva. Ulice, která se stále jmenuje U záběhlického zámku se z asfaltové silničky postupně změní v polní cestu. Ocitáme se v oblasti zvané Trojmezí, kde již za pár let možná místo přírodní rezervace vyroste nová obytná čtvrť. Užijme si klidu dokud to lze a po polní cestě pokračujme směrem k barevným domům na kopci - k sídlišti Na Chodovci.

Na kopci narazíme na první značení. Z naší trasy A41 zde, v ulici Divišovská, odbočuje trasa A225, která vede k metru Chodov. My pokračujeme dále a přes pole sjedeme k retenčním nádržím pod sídlištěm Košík. Projedeme mezi rybníčky a přes plácek u sportovního centra dojedeme k ulici K horkám. Zde končí přírodní část naší cesty.

Zatočíme doprava, do ulice K horkám a na první světelné křižovatce se řadíme do levého pruhu. Odbočíme do ulice Mírového hnutí, kde si dáváme pozor na rychle jedoucí auta. Pokračujeme ulicí asi 500 metrů a na konci lesa nás dopravní značení odvede doprava, do ulice Dubnova.

Pro další cestu pozorně sledujte dopravní značení trasy A41, protože budeme projíždět sídlištěm. Postupně projedeme ulicemi Dubnova, Matúškova, Schulhoffova, Hněvkovského a Michnova. Naše cesta končí v Centrálním parku Prahy 11, nedaleko komunitního centra Matky Terezy. Centrální park Prahy 11 se rozkládá mezi stanicemi metra Opatov a Háje a skrze park prochází trasa A22.

Navazující trasy

  • U Záběhlického zámečku můžeme pokračovat po trase Greenway Botič, která spojuje Výtoň s Průhonicemi. Trasa je značena speciálními zelenobílými značkami a zejména v centru Prahy není značena vůbec.
  • Na sídlišti Na Chovovci, v ulici Divišovská, navazuje trasa A225, která vede k metru Chodov.
  • V místě, kde v Centrální parku Prahy 11 končí trasa A41 můžete pokračovat po trase A22 (Braník - Háje)
  • V Centrálním parku Prahy 11, u komunitního centra Matky Terezy, začíná trasa A216, která vede do Milíčovského lesa.

Budoucnost trasy

V daleké budoucnosti bude trasa A41 tvořit severo-jižní cyklistickou magistrálu Těšnov - Florenc - Muzeum - Nuselský most - Pankrác - Spořilov - Záběhlice - Háje.

INTERAKTIVNÍ MAPA

Trasy jsou zaměřovány v terénu pomocí GPS přístroje Garmin GPSMAP 60CSx, který zapůjčila firma Picodas Praha.
Legenda
Existující trasy (v terénu značené).
Plánované trasy (v terénu neznačené).
Jméno trasy. Kliknutím na ikonu se zobrazí bublina s informacemi.
Zajímavé místo. Kliknutím na ikonu se zobrazí bublina s popisem.

Na mapě je zobrazena pouze aktuální cyklostezka. Okolní a navazující stezky jsou popsány v textu.

Trasa v mapě je zobrazena na základě dat měřených v terénu pomocí GPS přístroje. Tolerance zakreslení trasy v mapě je obvykle 3-5 metrů. Množství zobrazených detailů odpovídá aktuálnímu měřítku mapy. Při velkém oddálení je vedení tras zakresleno schematicky. Trasy jsou ručně kontrolovány a editovány vůči letecké mapě. Při nejvyšším přiblížení pak může docházet k malému zkreslení vůči mapě základní.

VÝŠKOVÝ PROFIL (testovací provoz)

Výškový profil trasy zahrnuje úseky, které jsou zobrazeny na mapě. Pokud jsou úseky nesouvislé, pak je v grafu spojnice rovnou čarou (např. u tras A1, A2).

Y-ová osa znázorňuje nadmořskou výšku, X-ová osa znázorňuje vzdálenost z výchozího bodu trasy. Měřítka jsou pro každou cyklostezku jiná (i graf typu cimbuří může znamenat, že trasa je prakticky po rovině).